7 tipů, jak ze speciální kávy získat maximum

Právě jste si koupili sáček speciální kávy a můžete vařit! Abyste ze svých vzácných zrnek vytěžili maximum, shromáždili jsme 7 užitečných tipů, které posunou vaše vaření kávy na další úroveň.

Připraveni? Pojďme změnit způsob, jakým vaříte kávu, abyste se mohli stát skutečným kávovým profesionálem.

Kupujte zrnkovou kávu. Dobrou.

Chuť předem namleté ​​kávy se nedá srovnávat s chutí čerstvě namletých zrn. Mletá káva se jistě hodí – otevřete sáček, dáte kávu do kávovaru a uvařte. Ale abyste z kávy vytěžili maximum, budete muset začít s celými zrny.

Namelte pouze to, co potřebujete

Přibližně 15 minut po namletí kávy se chutě a vůně začnou vytrácet. Proto byste si kávu měli namlít těsně před vařením. Pokud nemáte mlýnek, uchovávejte mletou kávu alespoň ve vzduchotěsné nádobě.

Investujte do váhy

Chcete-li uvařit lepší kávu, potřebujete přesný recept. A nemůžete to udělat přesně, když si kávu odměříte na lžičky a vodu do šálků. Kupte si váhu a najděte si recepty na vaření. Uvidíte ten rozdíl.

Uchovávejte ji ve vzduchotěsné nádobě

Po otevření by měla být káva uložena v nádobě, která odvádí vzduch. Nejlepší volbou je vzduchotěsná nádoba, která zároveň kávu chrání před slunečním zářením, nebo ji jednoduše uchovávejte v uzavíratelném sáčku.

Používejte filtrovanou vodu

Při vaření kávy záleží na vodě. Chcete-li z kávy získat co nejlepší chuť, doporučujeme používat filtrovanou vodu, protože odstraňuje nepříjemné chemikálie, které se nacházejí ve vodě z vodovodu, a některé uhličitany, které způsobují kyselost. Zahřejte ji na teplotu mezi 90 °C a 95 °C a můžete se do toho pustit. Pozor na bod varu!

Vyberte si metodu, která vám vyhovuje

Existuje několik způsobů vaření kávy. Zařízení, které používáte, bude mít vliv na sílu a chuť nápoje. Vyberte si způsob vaření, který vyhovuje vaší chuti. Překapávaná káva je jemná a vyvážená, french press přináší odvážnější šálek, espresso je trochu jako kávový extrakt, zatímco cold brew je extra zážitek..

Vyčistěte varné zařízení

Při vaření se vaše nástroje ušpiní. Kávová zrna obsahují oleje, proto káva ulpívá všude a mastné zbytky způsobují, že vaše káva chutná podivně. Vymyjte své vybavení po každém použití, protože nikdo nemá rád spálenou chuť zbytků zašlé kávy.

Vše je připraveno? Zbývá jen spustit mlýnek a konvici a můžeme se pustit do vaření!